Головна сторінка

Місія

Зміст

Новини

Про нас

Посилання

Форум

Peace from Harmony
Майбутнє: Гармонійна Цивілізація або Що? - ТВ проект

Культура Гармонійної Цивілізації

Громадяни Землі!

Об'єднуйтесь в гармонії для миру, справедливості, братерства і щастя!

 

Глобальна Спілка Гармонії (ГСГ)

 

ГСГ– Міжнародна НПО з лютого 2005р., об'єднуює більше 400 індивідуальних членів з 48 країн і низки колективних членів чисельністю більше мільйона осіб в 80 країнах світу.
Засновник і президент ГСГ - Лев Семашко. Адреса: Росія 194356, Санкт-Петербург, вул. Хо-ши-Міна, 7-4-42; тіл.: (812) 597-65-71;
e-mail: leo.semashko at gmail.com
Президент ГСГ– США: Ладж Утега
Президент ГСГ– Япония: Кае Мори

Веб-сайт: www.peacefromharmony.org

Місія ГСГ:Свііт з гармонії; або:

Прокладати свідомий шлях гармонійної цивілізації!


ТВ проект

Затверджений ГСГ 12 декабря 2010 

КОМУ: ТВ і радіо корпораціям світу 

ПРЕДМЕТ: Пропозиція ГСГ створити на одному з Ваших каналів щотижневий 1,5 годинний учбово-дискусійний ТБ і радіо проект (цикл, програму) під назвою: «Майбутнє: Гармонійна Цивілізація або Що?».

 

Копірайт © 2010 Глобальна Спілка Гармонії

Копірайт © 2010 Семашко л.М. 

Публикація здійснюється 16 мовами:

Російскою: http://peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=477
Англійскою: http://www.peacefromharmony.org/?cat=en_c&key=447
Арабською:
Грецькою: http://www.peacefromharmony.org/?cat=gr_c&key=7
На івриті: http://www.peacefromharmony.org/?cat=ev_c&key=8
Іспанською: http://www.peacefromharmony.org/?cat=es_c&key=102
Італійською:
Китайською:
Німецькою:
Румунською: http://www.peacefromharmony.org/?cat=ro_c&key=10
Українською: http://www.peacefromharmony.org/?cat=ua_c&key=177
На урду:
Французькою: http://www.peacefromharmony.org/?cat=fr_c&key=132
На хінді: http://www.peacefromharmony.org/?cat=in_c&key=2
На есперанто:
Японськолю: http://www.peacefromharmony.org/?cat=jp_c&key=10

Шановні пані та панове!

На жаль, на ТБ практично відсутні програми, присвячені позитивному та глибокому ідеалу майбутнього. Глобальна Спілка Гармонії (ГСГ), як міжнародна організація та інститут публічної соціології світового цивільного суспільства майже 6 років займається проблемою гармонійної цивілізації, яку вважає найбільш вірогідною формою існування майбутнього людства в XXI столітті. Цьому присвячено 12 книг, 25 проектів ГСГ, сотні статей і презентацій на міжнародних конференціях. ГСГ пропонує Вам заповнити пролом в гармонійному вихованню населення за рахунок принципово нового учбово-дискусійного проекту «Майбутнє: Гармонійна Цивілізація або Що?».

Основні характеристики циклу:

Періодичність: щотижня (через 1-2 роки, можливо, щодня).

День тижня: субота (або неділя).

Частина дня: перша половина дня.

Тривалість одного сеансу: 90 хвилин.

Тривалість: або з періодичністю 1 рік з наступним оновленням і повторенням, або необмежено з постійним ускладненням і розширенням тем.

Директор і головний ведучий циклу: ТБ корпорація.

Партнер: ГСГ.

Цільова аудиторія: підлітки і молодь у віці від 12 до 35 років, а також люди середнього та старшого віку, які стурбовані проблемою майбутнього для себе та для своїх дітей і внуків.

Фінансування: за рахунок засобів ТБ корпорацій або/і через різні фонди і спонсорів, включаючи 40 мільярдерів США.

Мета ТБ циклу:

- познайомити телеглядачів з однією з найбільш вірогідних, а головне науково розроблених і просунутих, моделей майбутнього в XXI столітті – гармонійною цивілізацією;

- вивчити основи (алфавіт і мову) соціальної гармонії:

- оволодіти принципами гармонійного мислення і показати його переваги як у вирішенні соціальних проблем, так і для індивідуального гармонійного розвитку особи.

Ця програма покаже, що будь-яка соціальна проблема має гармонійне вирішення. Але щоб знайти його, необхідне гармонійне мислення зі своєю мовою і алфавітом, навчити яким може тільки освіта та ЗМІ.

Коротке обґрунтування. Людство давно спілкується мовою воєн і насильства. Нею заповнена майже вся історія людства. Всі ми з раннього дитинства вчилися в школах цій мові на уроках історії. Існують тисячі військових Академій і коледжів, які навчають мільйони військовослужбовців професійно розмовляти мовою війни. Їх підготовка і зростання озброєнь служать єдиною запорукою миру: «хочеш миру – готуйся до війни». Сучасні ЗМІ також говорять цією мовою і в основному про минуле. Про майбутнє, якщо і йде мова, то не в позитивному, а в апокаліпсичному і військовому сенсі: ядерному, кліматичному, енергетичному, продовольчому, демографічному і тому подібне

Людство тотально неграмотне в елементарній азбуці гармонії і неосвічене в мові гармонії, яку як сказав один великий мислитель, «людство забуло, а зараз її треба пригадати, оскільки Бог створив природу і людину в гармонії і з мовою гармонії». Тисячоліття дисгармонійної людської історії – це випробування Богом людського розуму на здатність повернутися до мови гармонії на новому рівні, щоб вижити в гармонійній цивілізації глобальної спільноти.

Сучасна історія з 1990 року, з розпаду соціалістичної системи, – це безпрецедентне тектонічне зрушення людської цивілізації/ноосфери від індустріальної, що зпакінчується, до гармонійної, що народжується. Його сейсмічні поштовхи відчувають вузлові області знання та духовної культури: філософія, соціологія, математика, педагогіка, культурологія і так далі У 2010 пройшло близько 10 незалежних світових конгресів і культурних подій, так або інакше пов'язаних з народженням нової цивілізації. В її народженні та усвідомленні виявилася тенденція глобальної гармонізації, яка проявилась в більш ніж 65 фактах, відмічених ГСГ з 1947 року: http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=407. ГСГ побачила народження світової гармонійної цивілізації в 2009 в її перших трьох глобальних атрибутах:

1. Початок в 2009 році ядерного роззброєння США і Росії до «нуля», яке неможливе в мілітаристській індустріальній цивілізації.

2. Поява в 2009 (листопад) першої теоретичної моделі в книзі ГСГ "Гармонійна Цивілізація": http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=405,у якій вперше представлені алфавіт, мова і мислення гармонії

3. Формування математики гармонії проф. Олексія Стахова (Канада, 2009, листопад) і його прихильників як арифметики нової цивілізації http://www.worldscibooks.com/mathematics/6635.html).

4. Перше економічне підтвердження – безпрецедентна філантропія 40 американських мільярдерів, яка відкидає всі закони індустріалізму і пояснюється тільки гармонізмом. Такі на сьогодні, в свій перший рік, чотири наріжні камені нової цивілізації.

Соціальним підтвердженням нових процесів є початок гармонізації суспільства (нехай поки що не цілком усвідомлено, ненауково) в ЄС з 1992 і Китаї з 2006. лід відмітити, що це близько 2 мільярдів, тобто майже третина людства.

ГСГ вважає, що наш час вимагає наново створити і вивчити азбуку, мову і мислення гармонії на сучасному рівні. Провідна роль в цьому новому історичному процесі Гармонійної Освіти належить ЗМІ, перш за все ТБ. Дане Звернення ГСГ мотивує, гармонізація є головною вимогою сучасного людства, без якої воно не здатне вижити в глобальній спільноті та процвітати в одній сім'ї народів на одній Землі. В ньому пропонується принципово нова журналістська акція: навчати населення (перш за все молодь) мові гармонії для нової цивілізації і одночасно обговорювати її можливості, альтернативи, неминучість, єдину суть і різні шляхи руху до неї різними народами та країнами і т.п. ГСГ бачить в цьому вищусоціальну відповідальність і моральний обов’язок сучасних ЗМІ. Гармонійна цивілізація може сформуватись тільки ненасильницьким шляхом, тільки через освіту і ЗМІ.

Структура передачі:

Перша частина – учбова (45 хвилин)– «Азбука соціальної гармонії», присвячена одній з тем цієї Азбуки (див. нижче додаток) і похідних від неї питань. Виконавцями цієї частини є 16 студентів старших курсів гуманітарних університетів, які знаходяться в ТБ студії постійно. Вони розділені на 4 команди (по чотирьох сферних класах глибокої структури соціальної гармонії): Соц, Інфо, Орг і Тех по 4 людини і розміщуються півколом за 4 столами на відстані 2-3 метри один від одного. Ці команди працюють по методу «ділової гри»: отримують на кожній передачі учбове завдання за азбукою соціальної гармонії, обговорюють його рішення всередині команд (15 хвилин) і між командами (30 хвилин). (Цей процес нагадує ТБ гру «Що? Де? Коли?») Після Азбуки ідуть теми, присвячені мові (законам)і мисленню (проектам ГСГ) гармонії. Один рік ділиться на три частини: Азбука, Мова і Мислення гармонії по 4 місяці.

Цю частину веде або Лев Семашко (творець наукової теорії гармонійної цивілізації, засновник і президент ГСГ), або спеціально підготовлені журналісти разом зі своїми асистентами-гуманітаріями, які знайомі з основами теорії гармонійної цивілізації. Ведучі цієї частини готують учбові завдання за Азбукою гармонії (і іншим темам) і координують дискусію студентів.

Друга частина – дискусійна (45 хвилин)– «Альтернативи». Виконавцями цієї частини є 6 експертів, троє з яких представляють позицію гармонійної цивілізації: ведучий учбової частини, його асистент і/або національний радник/консультант ГСГ (див. внизу), або запрошений радником експерт, що розділяє ідею гармонійної цивілізації, включаючи видних зарубіжних учених і Нобелівських лауреатів.

Три інших експерта – опоненти гармонійної цивілізації, які запрошуються директором програми. Опоненти зобов'язані надати ведучому учбової частини за 2 тижні до передачі тези своєї позиції (1 сторінка), альтернативній гармонійній цивілізації, що і слугуватиме основою дискусії. Виступи кожного учасника дискусії обмежується 1-1,5 хвилинами. Головний ведучий циклу може звертатися до телеглядачів із запрошенням брати участь в дискусії з однією або іншої сторони через інтернет або по телефону. Дискусія може бути продовжена в інтернеті, наприклад, на «Форумі гармонії»: http://www.forum.peacefromharmony.org/.

Радники/консультанти ГСГ забезпечують зв'язок ТБ корпорацій з Правлінням ГСГ в пошуку необхідних учасників. Студенти можуть брати участь в голосуванні за одну або іншу позицію. Ця структура може мінятися.

Результативність і важливість даного циклу полягає в тому, що під час його трансляції люди (перш за все, молодь) оволодіватимуть мисленням гармонійної цивілізації, засвоювати його азбуку, мову і принципи, знаходити аргументи в її користь, бачити її достоїнства і недоліки в протистоянні альтернативним моделям майбутнього. Це могутній поштовх для мислення телеглядачів молодого, середнього і старшого поколінь про майбутнє, для формування їх власної футурологічної позиції, усвідомлення сенсу життя і свого гармонійного розвитку. Позитивний характер передбачуваної передачі протистоятиме гострим соціальним паталогіям сьогоднішньої молоді (наркотики, алкоголізм, хуліганство, злочинність, ризикована полвелінка и т.п.).

Оформлення циклу:

1.Окрім світлового, звукового, колірного, архітектурного і т. п. супроводів, постійні 12 книг ГСГ (нижче), в яких представлено обґрунтування, історія, сучасність і теорію гармонійної цивілізації і які періодично відтворюються на екрані.

2.Емблеми ГСГ для оформлення аудиторії ТБ передачі.

3.Учбові схеми і моделі гармонійного мислення для студентів.

4.Використання фільмів гармонії або їх фрагментів з фільмотеки гармонії: http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=285.

5.Змінні 5-12 книг опонентів гармонійної цивілізації.

6.Схеми і інші наочні засоби опонентів гармонійної цивілізації, список яких представляється за 2 тижні до передачі.

Обов'язкові умови:

1.Кожна корпорація (або їх група) забезпечує 2-3 місячну підготовку тележурналістів-ведучих і їх асистентів в спеціально створеній за свої засоби Академії Гармонії з викладачів ГСГ.

2.Кожна корпорація (або їх група) забезпечує за свій рахунок статистичне дослідження динаміки сферних класів своєї країни (або свого регіону) за методикою ГСГ, що забезпечить ТБ цикл найважливішою фактичною інформацією.

Примітка. Міжнародні або національні Асоціації ТБ корпорацій можуть створити сумісну Академію гармонії для підготовки тележурналістів, проведення регулярних статистичних досліджень, а також для розвитку і різноманітності програми «Майбутнє: Гармонійна Цивілізація або Що?». Наприклад, на основі її освітнього формату можуть бути створені програми інших форматів гармонійної цивілізації: політичного, культурного, економічного і соціального у всій його повноті або в інших його частинах: здоров'я, сім'я, спорт, індивідуальна гармонізація і т. д.

Оплата представників і експертів ГСГ: визначається Договором ГСГ і ТБ корпорації або їх груп з відрахуванням певного відсотка (наприклад, 20%) до фонду ГСГ. Ці договори готуються спільно консультантами ГСГ і представниками корпорацій за участю необхідних фінансових і юридичних експертів.

Переваги ТБ циклу:

1.ТБ Цикл унікальний як за сферою (майбутнє), змістом (гармонійна цивілізація), так і формою (освітньо-дискусійна). Подібного на ТБ ще немає.

2.ТБ Цикл володіє високою іноваційнністю і користю, що буде головним джерелом залучення інтересів і збереження масовості аудиторії.

3.ТБ Цикл здатний додати місту або країні, в якій він буде введений, новий культурний імідж колиски гармонійної цивілізації.

4.ТБ Цикл може ініціювати глибоку реформу освіти і його перехід на ступінь гармонійної освіти, єдино здатної подолати тотальне неуцтво в соціальній і індивідуальній гармонії. Він буде початком нової Епохи Гармонійної Освіти.

5.ТБ Цикл стане першою Академією гармонії для молоді. Найбільш амбітні молоді люди, що оволоділи наукою соціальної гармонії дякуючи ТВ циклу, будуть найбільш готові стати через 10-20 років першими президентами в своїй країні, щоб почати в ній свідоме будівництво гармонійної цивілізації.

6.Цей Цикл стане першим в історії людства свідомим ТБ гармонійної цивілізації. Це буде народженням нового, гармонійного ТБ. Якій країні і корпорації дістанеться цей світовий пріоритет?

 

 

Лев Семашко,

Президент ГСГ

 

Эрнесто Кахан, Віце-президент ГСГ, Ізраїль

Віце-пр-т IPPNW: Нобелівська Премія миру 1985

 

Ладж Утега,

Президент ГСГ - США

 

Кае Мори

Президент ГСГ - Японія


ГАРМОНІЙНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ

 

Додатки:

 

1.Список консультантів/радників ГСГ для ТБ корпорацій з 20 країн:

 

Росія: проф. Григорій Тульчинский, Санкт-Петербург: gtul at mail.ru ; Іван Іванов, Санкт-Петербург: ivanov.ivan.spb at gmail.com ; Олексій Шепель, Санкт-Петербург: shepelspb at mail.ru ; пмсьменник Олександр Ольшанський, Москва: aa at olshanski.ru ; композитор Леонід Тимошенко, віце-президент ГСГ, Москва: volnabudushego at yandex.ru ; режисер Ніна Гончарова, Новосибірск: gong3000 at ngs.ru

США: д-р Чарльз Мерсієка, віце-президент ГСГ: mercieca at knology.net ; д-р Ладж Утєга, Президент ГСГ-США: lutreja at tecmasters.com

Аргентина: д-р Марія Аскона, віце-президент ГСГ: azconacristina at hotmail.com

Колумбия: д-р Марі Луз Робейро, редактор: csgr at syllabapress.com

Мексика: д-р Маргарита Маас: margarita_maass at yahoo.com.mx

Малайзия: д-р Стів Раджан: steve_rajan at yahoo.com

Япония: Кає Морі, президент ГСГ-Японія: moriikae at ybb.ne.jp

Индия: д-р Ананта Кумар Гірі, віце-президент ГСГ: aumkrishna at yahoo.com ; д-р Толана Чакраварті, віце-президент ГСГ: tacvarthy at yahoo.com

Англия: д-р Бернард Скотт: BernCES1 at gmail.com

Германия: д-р Бернд Хорнунг: hornung at med.uni-marburg.de

Франция: Гай Крекі. віце-президент ГСГ: guy.crequie at wanadoo.fr

Италия: Д-р Ренато Корсетті, віце-президент ГСГ: renato.corsetti at esperanto.org

Греция: д-р Dimitris P. Kraniotis: dkraniotis at yahoo.gr ; Такіс Іонідес: takis.ioannides at googlemail.com

Израиль: Проф. Ернесто Кахан, віце-президент ГСГ, Нобелевский лауреат: ekahan at post.tau.ac.il

Румыния: Проф. Дорин Попа: dorinpopa9 at gmail.com ; Татомир Іон-Маріус: tatomir at usa.com

Алжир: Проф. Аммар Банні: ammarbanni at yahoo.fr

Руанда: Хейлі Хабірімана, віце-президент ГСГ: haheli2001 at yahoo.fr ; Жан Басабосе, віце-президент ГСГ: basajd at yahoo.fr

Либерия: Яков Брайт, президент ГСГ-Ліберія: aeon64 at live.com

Пакистан: Маріам Хан, президент ГСГ-Пакистан: mariam.inspiredsisters at gmail.com

Украина: Наталья Кулініч, президент ГСГ-Украина: nata99-07 at mail.ru

 

Основні функції консультантів ГСГ:

1. Перевести, якщо потрібно, лист ГСГ (6 стор.) ТВ корпораціям на рідну мову (або попросити друзів зробити цей переклад)

2. Послати цей лист в 3-5 найбільших ТБ корпорацій своєї країни (або свого мовного регіону)

3. Коли прийде запит з ТБ корпорації, то написати разом з Л.Семашко та іншими членами Управління ГСГ відповідь в цю ТБ корпорацію.

Далі - за обставинами, відповідно до запитів ТБ Корпорації. Найголовніше на цьому етапі – обговорення і підписання Договору ТБ Корпорації і ГСГ на оплату робіт протягом 3-4 місяців, щоб підготувати необхідних учасників і створити перші сценарії запропонованої ТБ програми, якщо вона схвалена корпорацією. У обговоренні і підписанні цього Договору беруть участь консультант і президент ГСГ.

 

2.ГСГ 12 книг, включаючи ранні книги Л.М.Семашко, на 1-12 мовах

 

1.Россия, вперед, к гармоничной цивилизации. Л.М.Семашко и соавторы ГСГ. СПб, Лита, 2010, 30 стр, на русском: http://peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=435

2.Казахстан: стратегия гармонизма на 21 век. Проект ГСГ для Президента и Парламента Казахстана. Л.М.Семашко совместно с 14 соавторами ГСГ из 10 стран. СПб, Лита, 22 стр., на английском и русском: http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=475

3.Гармоничная Цивилизация. Совместно с 119 соавторами из 34 стран мира на русском и английском языках. СПб, Лита, 2009, 264с.: http://peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=405

4.Международная Академия Гармонии/Мира и всеобщее гармоничное образование в информационном обществе. Совместно с 64 соавторами из 20 стран мира на 2-х языках. СПб, Лита, 2008, 120с.: http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=316

5.Великая Хартия Гармонии для информационной цивилизации. 43 авторов из 16 стран на 7 языках. СПб, Лита, 2007, 228 с. http://peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=4

6.Календарь Гармоничной Эры: Обращение к детям, молодежи и будущим поколениям. 27 соавторов, на 12 языках. СПб, 2006, 384с. http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=189

7.Избирательное право детей – ключ к решению проблем детства. В соавторстве с М.Р.Девит. СПбГПУ, 2004, 72 стр. http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=170

8.Тетрасоциология: от социологического воображения через диалог к универсальным ценностям и гармонии. На трех языках: русском, английском, эсперанто. 14 соавторов. СПбГПУ, 2003, 396 с. http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=172

9.Тетрасоциология: ответы на вызовы. СПб, Изд-во ТУ, 2002, 208 стр. на английском и русском: http://www.peacefromharmony.org/?cat=ru_c&key=118

10.Тетрасоциология - революция социального мышления, путь гармонии и процветания. СПб, 2000, 168 с.

11.Социология для прагматиков. От монизма к тетрализму. Учебное пособие. Ч.1.,СПб., Европейский Дом, 1999, 376 c., на русском.

12.Сферный подход. Философия, демократия, рынок, человек. СПб., Нотабене, 1992, 368с. На русском: http://peacefromharmony.org/file/5162/1992-semashko-sferniy_podhod.pdf

Дополнительно: Евгений Абрамян: "Цивилизация в XXI веке" (2009):http://www.savefuture.ru/files/2009edition.pdf

3.Алфавіт гармонії:

 

Алфавіт гармонії включає 20 фундаментальних, необхідних і достатніх, елементів (сфер) соціальної гармонії:

1.Чотири ресурси: люди, інформація, організація і речі (ЛІОР)

2.Чотири процеси: виробництво, розподіл, обмін і споживання (ВРОС)

3.Чотири структури/сфери виробництва: соціальна, інформаційна, організаційна і технічна (СІОТ)

4.Чотири сферних класи населення, що зайняті в сферах: соціоклас, інфокласс, оргклас і техноклас (СІОТ-класи) як базові актори соціальної гармонії і як постійне джерело соціальної гармонійної енергії, яка виключає будь-який класовий антагонізм.

5.Чотири ресурси/сфери індивіда: характер, свідомість, воля і тіло (ХСВТ).

Ця азбука володіє інтегральним масштабом, холістичною природою і гармонійною доцільністю. Її ключ – сфера, гармонійні пропорції яких визначають гармонію. Це духовний алфавіт гармонії, який перетворює стихійну гармонізацію на свідому, багато разів підсилюючи її ефективність. Кожен з її елементів має в історії незлічене число визначень, цінностей і символів в релігії, філософії, науці, мистецтві, етиці і інших дисциплінах духовної культури. Нова цивілізація, узагальнюючи і класифікуючи їх, конвертує їх в компактну наукову азбуку гармонії, доступну не тільки традиційній культурі, але і новим технологіям. Ця азбука виражає елементарні сфери людської цивілізації/ноосфери, які усвідомлюютьсяв цілому тільки на етапі її глобальної гармонізації в 21 столітті. Тому її вивчення відкриває сучасну епоху Гармонійної Освіти і нової людини в історії: «людини гармонійної» (homo harmonicus), що вирішує всі соціальні проблеми гармонійно, без насильства і воєн.Up
© Website author: Leo Semashko, 2005; © designed by Roman Snitko, 2005